White papers
De afstemming van Intercompany Transacties
Plaatsingsdatum | 02-09-2015 |
Berichtdatum | 2 september 2015 |
De verplichting om intragroepsrekeningen te reconciliëren wordt kort besproken in de IFRS-normen, maar de praktische modaliteiten daartoe worden niet behandeld. De groepen moeten bijgevolg het best mogelijke proces hanteren om intragroeptransacties te elimineren van de balans en de resultatenrekening, voorafgaand aan het consolidatieproces. In tal van groepen gelden momenteel de volgende zaken voor de afstemming van intercompany accounts:
Is het dan niet mogelijk hiervoor een eenvoudiger en doeltreffender proces te implementeren? De afstemming van intercompany transacties is een complex proces dat heel wat groepen graag willen automatiseren. De projecten waaraan we momenteel werken, worden door de klanten opgestart met het oog op:
De intragroepsverrichtingen worden vaak beschouwd als een element van het consolidatieproces omdat ze tijdens de consolidatie worden geëlimineerd. De analyse van de saldoverschillen tussen de verschillende intragroepsrekeningen is dan de verantwoordelijkheid van het consolidatiedepartement van de groep en is vaak een erg omslachtige taak. De consolidator heeft immers geen toegang tot de informatiebron. En de redenen voor de verschillen kunnen erg uiteenlopend zijn. Tot de meest voorkomende redenen behoren:
Het proces optimaliseren via automatisering – in welke mate en met welke resultaten? Software voor de reconciliatie van intragroepsrekeningen op het niveau van transacties biedt de mogelijkheid om:
Lees de complete white paper "De afstemming van Intercompany Transacties" van SigmaConso. |
Categorie(n) | GRC en Assuring, Branche > Accountantskantoren, Branche > Financials, Soort > Financial Planning and Analysis (FP&A) |
Bronvermelding | SIgma Conso |
Internet URL | SIgma Conso |
Automatisch op de hoogte blijven?
Schrijf u in voor onze gratis periodieke
nieuwsbrief.