Softwarepakketten.nl
SD Worx
BLINQX
eAccounting by Visma
E-boekhouden

Software nieuws

Accountants vragen aan de NBA niet om elektronische facturen in UBL

Plaatsingsdatum 02-06-2020
Berichtdatum 2 juni 2020

Begin dit jaar publiceerde Onderzoeksbureau GBNED een open brief aan de NBA met enkele kritische uitlatingen over de ondersteunende rol door de NBA inzake ICT ontwikkeling. Een van de punten betrof elektronisch factureren door de NBA zelf. Sinds 2015 is aan de NBA met enige regelmaat gevraagd wanneer zij elektronisch factureren aan haar leden (op basis van UBL) zelf invoert.

Het antwoord van NBA directeur B.J.G. Wammes (eveneens begin dit jaar) luidde als volgt:
"Wat betreft het door de NBA versturen van contributiefacturen in UBL geldt nog steeds ons antwoord dat dit een nieuwe release van ons ERP-pakket vereist. Dit gaat gepaard met relatief aanzienlijke kosten, kosten die uiteindelijk door de leden moeten worden opgebracht. Omdat er naast u tot nu toe verder geen leden om een UBL-factuur gevraagd hebben, heeft deze release geen prioriteit".

Dat elektronisch factureren tot een verlaging van kosten leidt behoeft geen discussie. Gerard Bottemanne van Onderzoeksbureau GBNED vindt het jammer dat buiten hem zelf geen enkele accountant tot nu toe heeft gevraagd om een elektronische factuur aan de NBA. Gerard doet dan ook een oproep aan alle accountants in Nederland om elektronisch factureren tot gemeengoed te maken als onderdeel van de administratieve keten, zowel binnen de kantooradministratie als in het bedrijfsleven. En daarbij zoveel mogelijk leveranciers op te roepen om facturen elektronisch aan te leveren in UBL. 

Categorie(n) Branche > Accountantskantoren, Soort > E-factureren en factuurverwerking, UBL en Peppol
Bronvermelding Onderzoeksbureau GBNED
Internet URL Onderzoeksbureau GBNED

Automatisch op de hoogte blijven?
Schrijf u in voor onze gratis periodieke nieuwsbrief.

Terug

Woensdag 8 oktober 2025
Bijeenkomst Software voor externe verslaggeving, audit en interne rapportage
Met speciaal thema "Software voor fiscale aangifte IB / VPB: van 5 naar 7 aanbieders in 2025". Nieuwe aanbieders stellen zich voor en bestaande aanbieders gaan in op ontwikkeling en innovatie. Open banking maakt het mogelijk om door de bank verkregen transacties van cliënten geautomatiseerd in te zetten binnen de Audit praktijk. De nieuwe XML Auditfile (XAF) 4.0. Interne rapportages en audit met BI. RGS MKB: standaard decimaal rekeningschema met basis voor kengetallen, (externe) rapportages en audits. Wat hebben ViDA en DRR te maken met E-factureren. En het gebruik van AI komt aan de orde.
Meer info en aanmelden.


Kleisteen

Informer Software


Bjorn Lunden



Timewriter

AFAS Software


Gerelateerde berichten

Kennis hebben is fijn, maar kennis delen is een veel groter goed [25-12-2024]

Boekhoudsoftware middelgroot: aanzienlijke verschillen in standaard ondersteuning robotic accounting [19-10-2022]

Wat zijn de alternatieven voor Wolters Kluwer Avanzer Aangifte dat stopt per einde van dit jaar [15-09-2022]

Andere insteek Gids boekhoudsoftware 2021: ontwikkeling vanuit de leveranciers [14-04-2021]

Rapport software voor externe verslaggeving: nieuwe onderwerpen zijn jaarverslag openbaar maken volgens ESEF en duurzaamheidsrapportages [18-03-2021]


Onerzoeksbureau GBNED