Bijdrage van Bloggers (blogs)
Open standaarden is het sleutelwoord: oproep aan softwareleveranciers
Plaatsingsdatum | 28-03-2021 |
Berichtdatum | 28 maart 2021 |
Blog door Gerard Bottemanne, Onderzoeksbureau GBNED Al decennia zijn financials in het bedrijfsleven en binnen de accountancy afhankelijk van de samenwerking tussen leveranciers van softwaresystemen in de keten van vastleggen tot rapportage (record to report). Van salaris- naar boekhoudpakket, van boekhoud- naar rapportage- en fiscale aangiftesoftware. En dan vaak toch nog gegevens handmatig overnemen zoals een winstaangifte of loonjournaalpost. Dat is nergens voor nodig. "Open standaarden" is het sleutelwoord én de wil van softwareleveranciers om samen te werken. Open standaarden hebben we inmiddels, zoals:
Regelmatig ontvang ik nieuwsberichten van softwareleveranciers die op basis van een 1 op 1 koppeling hun software aan elkaar geknoopt hebben zonder daarbij optimaal gebruik te maken van standaardisatie. In dat laatste geval zouden we namelijk veel meer nieuwsberichten moeten ontvangen van een 1 op N (een op meer) koppeling. Ik ontvang ook meldingen van softwareleveranciers die aangeven dat collega leveranciers die deur dichthouden als het gaat om gegevensuitwisseling. Al dan niet onder het mom van 'we zijn te druk op dit moment'. Of over leveranciers die niet echt meewerken om gegevens uit te wisselen. Er zijn ook marketing gedreven softwareleveranciers die wel roepen dat ze open standaarden omarmen of zelfs claimen ingebouwd te hebben, maar als het er op aankomt toch niet altijd thuis geven. Gelukkig heb ik zelf ook te maken met de groep van softwareleveranciers die open standaarden wél omarmen in de praktijk door daar echt mee aan de slag te gaan. Die groep van softwareleveranciers in combinatie met beschikbare open standaarden zorgen ervoor dat financials in het bedrijfsleven en accountants- en administratiekantoren optimaal kunnen werken. De kunst is alleen als gebruiker juist die softwareleveranciers weten te onderscheiden en niet te gaan voor de kralen, spiegeltjes en mooie marketingtermen. Want laat ik duidelijk zijn:
Dat kan toch niet op het bordje van gebruikers blijven liggen. Oproep aan softwareleveranciers "Leg de nadruk niet teveel op overnames en marketing, maar richt de aandacht vooral op het beschikbaar stellen van en het meewerken aan open standaarden. Zorg daarbij voor een open markt, waarbij een kantoor niet hoeft na te denken of softwaresystemen van verschillende leveranciers wel met elkaar 'praten'. Dat laatste moet vanzelfsprekend zijn. Open standaarden en gegevensuitwisseling horen defacto ondersteund te worden".
Doet uw softwareleverancier ook mee? Kortom: in welke mate ondersteunt uw softwareleverancier open standaarden? |
Categorie(n) | Branche > Accountantskantoren |
Bronvermelding | Onderzoeksbureau GBNED |
Internet URL | Onderzoeksbureau GBNED |
Automatisch op de hoogte blijven?
Schrijf u in voor onze gratis periodieke
nieuwsbrief.
Gerelateerde berichten
Duurzaamheidsregistratie: per 2024 verplicht rapporteren over de CO2-uitstoot van het zakelijke verkeer [24-07-2023]
Artificial Intelligence: getest OpenAI ChatGPT versus Google Bard [19-07-2023]
Financieel rapporteren via BI: maar wel zoveel mogelijk met cijfermatige toelichting [14-07-2023]
Wat gaat AI betekenen voor boekhoudsoftware? [08-06-2023]
Welke leveranciers van boekhoudsoftware zorgen voor een aangename verrassing in 2023 [01-04-2023]