Bijdrage van Bloggers (blogs)
Internetboekhouden vandaag de dag in vergelijking met 25 jaar geleden
| Plaatsingsdatum | 09-03-2026 |
| Berichtdatum | 9 maart 2026 |
Zoals uit deze blog zal blijken is internetboekhouden, ook wel online boekhouden genoemd, niet meer te vergelijken met 25 jaar geleden. Een groot deel van handmatige werkzaamheden is overgenomen door de computer en de verwachting is dat dit, mede door de intrede van Artificial Intelligence (AI) nog verder zal toenemen. Begin deze eeuw draaide internetboekhouden om het snel mogelijk vastleggen van handmatige boekingen. Eigenlijk niet anders dan bij ‘on premise’ software van voor die tijd. Elektronisch bankafschriften verwerken na uploaden van de bankafschriften was in die tijd al gemeengoed, net als het scannen en herkennen van boekingsdocumenten. De overgang van papieren facturen naar digitale facturen was nog in een beginstadium. Nog niet gemeengoed begin deze eeuw waren ontwikkelingen en functies als:
Relatief nieuwe (en soms nog lopende) ontwikkelingen zijn:
We kunnen dus stellen dat vandaag de dag het handmatig invoeren van boekingen voor een groot deel is overgenomen door de computer. En dan hebben we nog functionaliteit die al vele jaren aan de orde is, maar niet altijd tot de (basis)functies van boekhoudsoftware behoort:
We hebben 2 vragen, te weten:
Voor nu aanbevolen:
|
| Categorie(n) | Soort > E-factureren en factuurverwerking, RGS (ReferentieGrootboekSchema), Standaardisatie, (open)standaarden, SAAS, Cloud Computing, ICT Innovatie, ZZP'ers en klein MKB, Soort > eBusiness en online betalingen, SEPA, Branche > Accountantskantoren, UBL en Peppol, Softwareselectie, Open banking met PSD2, PSD3 en PSR, Soort > Financial Planning and Analysis (FP&A), EU Data, Branche > Dienstverlening, ViDA - Vat in the Digital Age, Soort > Boekhoudsoftware, Kennisplatform Administratieve software, Soort > Externe verslaggeving, Robotic (accounting) en AI, Branche > Financials, XML Auditfiles |
| Bronvermelding | Onderzoeksbureau GBNED |
Automatisch op de hoogte blijven?
Schrijf u in voor onze gratis periodieke
nieuwsbrief.
Gerelateerde berichten
Boekhoudsoftware met een MCP-connector voor directe koppeling met AI [23-03-2026]
AI en salarissoftware: wereldwijd, maar ook in Nederland, in opmars [13-10-2025]
Doet uw boekhoudpakket dat ook: het hele jaar inzicht bieden in te betalen IB of VPB [25-06-2025]
De ICP opgave voor de BTW wordt vervangen door ViDA (Vat in the Digital Age) [13-01-2025]
Doet uw boekhoudpakket dat ook: elektronisch factureren o.b.v. UBL en Peppol [07-08-2024]