Onderzoek
ERP en EDI: e-factuur en e-procurement berichtstandaarden en netwerken
Plaatsingsdatum | 25-02-2022 |
Berichtdatum | 25 februari 2022 |
Dit onderzoek is bedoeld om inzicht te geven in EDI e-factuur en e-procurement standaarden die in Nederland op de markt zijn om aan te sluiten op ERP-systemen, zowel nationaal als internationaal. Het gaat dan om: 1) berichtstandaarden en 2) Netwerken. Inleiding ERP EDI API staat voor ‘Application Programming Interface. In relatie tot cloud computing wordt gesproken over ‘web-api’. Het onderscheidend vermogen bij API zit hem in het ‘real-time’ uitwisselen van gegevens alsof systemen één geheel vormen, zoals bij ERP het geval is. E-Procurement Berichtstandaarden Als een handelsbericht, zoals een order, pakbon of een factuur, tussen 2 verschillende organisaties uitgewisseld gaat worden vormt een afspraak over de indeling van het bericht de basis voor EDI. Als een dergelijke afspraak telkenmale opnieuw gemaakt moet worden tussen organisaties is dat meestal niet echt rendabel. In de praktijk zie je nog wel eens dat met name grote organisaties hun wil opleggen aan kleinere (toe)leveranciers. Niet optimaal als een toeleverancier te maken heeft met meerdere afnemers die elk hun standaard opleggen om op basis van EDI te communiceren. De afgelopen decennia zijn er berichtstandaarden ontstaan die organisatie overstijgend zijn. Van branchegerichte standaarden in Nederland tot aan wereldwijde ‘open’ standaarden. Gericht op ERP onderscheiden we berichtstandaarden voor met name:
Veelal onder de eerder genoemde noemer e-procurement. De bekendste ‘open’ standaarden op dit moment zijn:
Netwerkmodellen Om berichten elektronisch uit te wisselen wordt gebruik gemaakt worden van netwerken op basis van internet. Om berichten elektronisch uit te wisselen wordt gebruik gemaakt worden van netwerken op basis van internet. Bij het uitwisselen van berichten onderscheiden we 3 netwerkmodellen, te weten:
Nieuwe ontwikkeling:
Betrokken organisaties Alleen al in Nederland zijn de nodige organisaties betrokken bij EDI e-procurement standaarden. We hebben de volgende organisaties gevraagd om nadere informatie:
Het merendeel van deze organisaties hebben ons van informatie voorzien. Heeft u nuttige informatie voor ons onderzoek, neem dan even contact op. Opvragen gratis rapport Naar opvragen Rapport ERP en EDI: e-procurement berichtstandaarden en netwerken. Verder aanbevolen
|
Categorie(n) | Soort > EAI, EDI, Webservice en API, Soort > (Elektronisch) factureren, Soort > Logistiek, Branche > Bouw en installatie, Branche > Dienstverlening, Soort > eBusiness en online betalingen, ICT Innovatie, Standaardisatie, (open)standaarden, Branche > Automotive, Soort > ERP, Branche > Overheid en semi overheid, UBL en Peppol, Branche > Groothandel, Industrie en Logistiek, Soort > Inkoop, E-procurement & Purchase-to-Pay, Branche > Financials, Branche > Agrarische sector |
Bronvermelding | Onderzoeksbureau GBNED |
Internet URL | Onderzoeksbureau GBNED |
Automatisch op de hoogte blijven?
Schrijf u in voor onze gratis periodieke
nieuwsbrief.
BI en RPA: presentaties beschikbaar van 10 sprekers [02-06-2023]
Scan en herken van boekingsdocumenten en elektronische factuurverwerking [15-02-2023]
ICT Accountancy softwaregids: productontwikkeling en innovatie [28-01-2023]
Rapport: Practice management software voor de accountancy [07-01-2023]
Gids Salaris- en HRM-software 2023 [28-11-2022]