OpenBanking en boekhoudsoftware
(14-06-2026)
OpenBanking kan beschouwd worden als de omslag van een gesloten- naar een open financieel systeem. In dit rapport beschouwen we OpenBanking breder en betrekken daarbij alle processen en functionaliteit om betaaltransacties automatisch uit te wisselen en af te handelen tussen koper en verkoper in onderliggende administratiesystemen.
Robotic accounting met Open banking en AI: terugblik seminar op 9 oktober 2024
(14-10-2024)
Op woensdag 9 oktober 2024 heeft in Expo Hoevelaken het Seminar "Robotic accounting" plaatsgevonden met de nadruk op Open banking en AI. Enthousiaste sprekers hebben hun kennis gedeeld met zo'n 100 aanwezigen. Presentaties van meerdere sprekers zijn nu online beschikbaar.
Online betalingen: de vele schakels en de rol van boekhoudsoftware
(14-01-2023)
Online betalingsverkeer met banken biedt door SEPA steeds meer standaardisatie. Instant Payments, dat ook onder SEPA valt, heeft gezorgd dat interbancair betalen en ontvangen binnen 10 seconden is geregeld. En PSD2 heeft gezorgd voor betaalinitiatie- en rekeninginformatiediensten door Payment service providers. Online betalen via iDEAL of (internationaal) via PayPal is vandaag de dag de gewoonste zaak van de wereld.
Presentaties seminar Boekhoudsoftware, standaarden en koppelingen op 30 maart 2022 beschikbaar
(01-04-2022)
Op woensdag 30 maart 2022 heeft het seminar "Boekhoudsoftware: standaarden en koppelingen", georganiseerd door het STIPAC initiatief van DOCCO en GBNED, plaatsgevonden te Soest. Onderstaand zijn presentaties van sprekers beschikbaar.
Boekhoudsoftware: standaarden en koppelingen (rapport vervangen)
(29-03-2022)
Boekhoudsoftware standaarden en koppelingen maakt nu onderdeel uit van de Gids boekhoudsoftware.